Kontakt

LivMed Kosmetologia Medyczna

 

Adres:

ul. Ogrodowa 9

63-800 Gostyń

 

Telefon: 795 085 176

Email: sylwia.jagodzik@gmail.com

Umów się na wizytę

Niedawno odbyte szkolenie teoretyczne online z wizualnej analizy skóry oraz praktyczne (stacjonarne) kilka dni temu zupełnie zmieniło mój sposób postrzegania skóry. Teraz patrząc na skórę klienta mogę dostrzec to, co dzieje się w środku, czyli w naskórku, skórze właściwej, a nawet tkance podskórnej. 

 

Zmiany zachodzące na poziomie komórkowym widać na skórze! A przecież to właśnie od uszkodzeń komórki wszystko się zaczyna. Już uszkodzone błony komórkowe dadzą objaw widoczny na skórze - to tzw. peroksydacja lipidów. Innym przykładem jest utrata integralności skóry, czyli zaburzenie połączenia skóry właściwej i naskórka. Glikacja - uszkodzenie kolagenu przez cząsteczki glukozy, również można dostrzec gołym okiem na skórze. 

 

Natomiast w lampie Wooda można wszystkie te cenne informacje potwierdzić, a także określić w jakim stanie są nasze zaskórniki, czy są już zdominowane przez bakterie p.acnes/c.acnes, czy to tylko nieprawidłowy skład łoju i zalegające martwe komórki naskórka. Lampa Wooda pozwala także na określenie głębokości przebarwień (skórne czy naskórkowe).

 

Tak dokładna diagnostyka skóry pozwala niemalże idealnie dobrać pielęgnację domową, spersonalizować kosmetyki oraz  zaplanować zabiegi kosmetologiczne.

 

Szkolenie "Wizualna analiza skóry z wykorzystaniem lampy Wooda"

25 marca 2021