Kontakt

LivMed Kosmetologia Medyczna

 

Adres:

ul. Ogrodowa 9

63-800 Gostyń

 

Telefon: 795 085 176

Email: sylwia.jagodzik@gmail.com

Umów się na wizytę

Jak powstał bez emulgatorów i konserwantów?

 

Do połączenia fazy wodnej i olejowej nie wykorzystano sztucznych związków, a lecytynę sojową. Cząsteczki są tak małe, że z łatwością łączą się ze sobą. Niesie to za sobą jeszcze jedną korzyść. Z lecytyny sojowej powstają liposomy, które swoją błoną przypominają błonę komórek naskórka. W nich znajdują się składniki aktywne. Dzięki temu z łatwością one przenikają w głąb, docierając aż do błony podstawnej naskórka.

 

 

Inne kosmetyki jakie można personalizować:

- serum

- maski

- kremy pod oczy

 

 

Krem po otwarciu może być stosowany przez kolejne 6 miesięcy, mimo, iż nie zawiera typowych konserwantów w składzie. Wyjątek stanowią niektóre kosmetyki zawierające wielonienasycone oleje roślinne – wtedy okres ważności to 3 miesiące.

 

Spersonalizowany krem

 

Kosmetyk odpowiadający potrzebom Twojej skóry, idealnie do niej dopasowany i jedyny w swoim rodzaju, unikatowy.

 

Kosmetyk jest personalizowany po dokładnym badaniu i analizie skóry przez kosmetologa, która odbywa się podczas wizyty konsultacyjnej (Dowiedz się więcej na temat konsultacji). Wszystkie składniki, których potrzebuje Twoja skóra, są zamknięte w jednym produkcie. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się pomiędzy jednym kosmetykiem zawierającym daną substancję aktywną, która Cię interesuje, a drugim z inną substancją aktywną.

 

 

Różnica pomiędzy kremem personalizowanym a drogeryjnym.

 

Krem personalizowany nie zawiera w swoim składzie:

- emulgatorów

- parabenów i silikonów

- alergenów

- związków konserwujących

- perfum

 

Krem personalizowany ma strukturę lamelarną (membrana DMS – Derma Membrane Structure). Oznacza to, że fizjologicznie i chemicznie przypomina budowę ludzkiego naskórka, jest z nim biozgodny. Dzięki temu wpływa naprawczo na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze, odbudowuje barierę skórną, niweluje uczucie ściągnięcia, pieczenia, odwodnienia, zmniejsza stany zapalne, łojotok.