Kontakt

LivMed Kosmetologia Medyczna

 

Adres:

ul. Ogrodowa 9

63-800 Gostyń

 

Telefon: 795 085 176

Email: sylwia.jagodzik@gmail.com

Umów się na wizytę

Aby kosmetyki pielęgnacyjne dobrze wchłonęły się kiedy śpimy, skórę najpierw należy dobrze do tego procesu przygotować. Należy stworzyć idealne warunki do przemieszczania się cząsteczek składników aktywnych pomiędzy komórkami naskórka i maksymalnie wykorzystać potencjał danego kosmetyku.
 

Ważne jest aby skórę dobrze oczyścić. Wiele marek kosmetyków profesjonalnych mówi o dwuetapowym oczyszczaniu. Najpierw należy zmyć makijaż produktami do tego przeznaczonymi. Jestem zwolennikiem rozpuszczania makijażu olejkiem do tego przeznaczonym lub mleczkiem do demakijażu, najlepiej bez użycia wacików. Zmycie makijażu wacikami i płynem micelarnym z dodatkowym pocieraniem (domywaniem) sprawia wrażenie wcierania zanieczyszczeń w naskórek, co może powodować zatykanie porów skóry.
 

Aplikując odpowiednia ilość olejku bądź mleczka na dłonie rozprowadzamy po twarzy delikatnie masując i rozpuszczając kosmetyki kolorowe oraz zanieczyszczenia dnia codziennego.
W dalszym oczyszczaniu skóry stosujemy delikatny żel do mycia twarzy, może być żel do higieny intymnej. Ważne aby był delikatny. Pamiętajmy, że to nasza twarz i należy traktować ją z szacunkiem. Dobrze jest unikać już popularnych SLS i SLES, ale badania dowodzą, że te składniki w połączeniu z innymi łagodnymi składnikami takimi jak Coco glucoside, Coco betaine, Cocamidopropyl betaine, nie podrażniają skóry. 

 

Dalszym etapem jest tonizacja. Użycie toniku jest o tyle ważne, aby pH skóry zostało wyrównane do tego naturalnego, lekko kwasowego (5,5). Produkty myjące mają pH wyższe, bardziej zasadowe niż to nasze naturalne. W efekcie skóra pozostawiona bez naturalnej ochrony o zmienionym pH może się przesuszać.
 

Natomiast wracając do żelu do higieny intymnej – ma on pH odpowiednie dla naszej skóry czyli 5,5, w dodatku w składzie powinien zawierać kwas mlekowy – a ten z kolei znajduje się w naszym naturalnym płaszczu hydrolipidowym. W efekcie może to być świetny produkt myjący dla naszej skóry.
 

Na tak przygotowaną skórę możemy nakładać produkty pielęgnacyjne. Przygotowanie skóry jest podstawą prawidłowej pielęgnacji, ponieważ większość kosmetyków posiada właśnie pH 5,5, co oznacza, że wchłanialność będzie dużo lepsza i możemy maksymalnie korzystać z ich pożytecznych składników.
 

W pielęgnacji na noc dobrze jest zainwestować w bogate i odżywcze serum, dostosowane do naszych potrzeb. Serum przeważnie ma lekką konsystencję i wysoką koncentrację składników aktywnych, co zapewnia możliwie jak największą ilość dostania się ich w głąb naskórka. Na serum nakładamy krem – stwarzamy cięższą powłoczkę i zapobiegamy odparowaniu serum. 
 

Na dzień pamiętajmy o kremie z filtrem UV – SPF 30 to minimum.
 

To są podstawy podstaw świadomej pielęgnacji skóry i dążenia do jej jak najlepszego stanu. W dalszych postach będę pisała bardziej szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji. Opowiem o wartościowych kosmetykach, o tym co wpływa na stan naszej cery, dlaczego tak ważne jest aby regularnie robić badania krwi i co można z nich wyczytać, dlaczego warto stosować suplementy diety, dlaczego nie popieram wypełniaczy HA i toksyny botulinowej i wiele wiele innych tematów ;)
 

mgr kosmetologii

Sylwia Olejniczak

 

Podstawy pielęgnacji - oczyszczanie skóry twarzy.

25 marca 2020