Kontakt

LivMed Kosmetologia Medyczna

 

Adres:

ul. Ogrodowa 9

63-800 Gostyń

 

Telefon: 795 085 176

Email: sylwia.jagodzik@gmail.com

Umów się na wizytę

Pierwsze spotkanie z kosmetologiem to KONSULTACJA. Poznanie stanu zdrowia, stylu życia, aktualnej pielęgnacji, sposobu odżywiania, zażywanych leków. Aby terapia (jakakolwiek) była skuteczna i przynosiła rezultaty musi być dopasowana idealnie do potrzeb pacjenta. Skóra informuje nas o tym co dzieje się wewnątrz organizmu, jest po prostu odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.

 

Kiedy nasza skóra ma problem z prawidłowym funkcjonowaniem, np.: tendencje do rumienia, zaczerwienienia, rozszerzonych naczyń krwionośnych, trądziku, przetłuszczania, przesuszania, podrażnień, szukamy pomocy w zabiegach kosmetologicznych u specjalisty. Często pacjenci nie zdają sobie z tego sprawy (lub zdążyli się zorientować), że efekty są tylko w momencie trwania terapii, czyli serii zabiegów. Po krótkim czasie od jej zakończenia problem powraca. Człowiek to złożony organizm, wszystkie funkcje mają ze sobą związek bezpośredni lub pośredni. Naskórek łączy się ze skórą właściwą, ta zaś z tkanką podskórną, dalej są mięśnie i kości. W większości warstw (z wyjątkiem naskórka) znajdują się naczynia krwionośne – odpowiadają za dostarczenie składników odżywczych oraz tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu w tym również skóry. Kiedy skóra będzie niedożywiona lub niedotleniona nie będzie mogła prawidłowo funkcjonować. Zabiegi kosmetologiczne dadzą odpowiedni rezultat, ale jest to usuwanie skutków a nie głównej przyczyny, więc problem powraca.

 

Dlatego na konsultacji kosmetologicznej istotne jest poznanie stanu zdrowia całego organizmu, który można wyczytać z odpowiednich badań biochemicznych, m. in. morfologia krwi, poziom żelaza, próby wątrobowe, profil tarczycowy, poziom witamin. Aby dobrze zinterpretować wyniki ważna jest dokładna znajomość fizjologii skóry oraz całego organizmu.

 

                               

 

Co zrobić aby ustabilizować wyniki? Dieta i suplementacja. Wielu się ze mną zgodzi, że dieta może zdziałać cuda, nawet wyleczyć różne choroby. Natomiast odpowiednia suplementacja wspomaga i po części zastępuje składniki odżywcze pochodzące z diety lub potęguje jej efekty. Niestety wiele suplementów nie spełnia oczekiwań konsumentów, dlatego należy zwracać uwagę na jakość.

 

Dalszym etapem jest opracowanie indywidualnego planu terapeutycznego. Wyeliminowanie złych nawyków, nieodpowiednich kosmetyków oraz ułożenie nowej pielęgnacji domowej. W ten sposób można skórę przygotować na zabiegi terapeutyczne w gabinecie kosmetologicznym. Suplementacja i odpowiednia pielęgnacja to wstęp do nowej, lepszej i zdrowej skóry.

 

                            

 

Pielęgnacja domowa odgrywa ważną rolę w dążeniu do zdrowej skóry. Jeżeli korzystając z zabiegów kosmetologicznych będziemy poprawiać jej funkcjonowanie a pielęgnacja domowa nie będzie wnosiła nic w skuteczność działań lub co gorsza będzie szkodzić skórze a funkcjonowanie wewnętrzne organizmu również będzie działało na niekorzyść to otrzymamy minimalne efekty terapii. Tak więc, pielęgnacja domowa przedłuża działanie zabiegu a odpowiednia suplementacja to pielęgnacja skóry od wewnątrz.

 

 

mgr kosmetologii

Sylwia Olejniczak

 

 

 

 

 

 

Konsultacja kosmetologiczna.

04 kwietnia 2020