Kontakt

LivMed Kosmetologia Medyczna

 

Adres:

ul. Ogrodowa 9

63-800 Gostyń

 

Telefon: 795 085 176

Email: sylwia.jagodzik@gmail.com

Umów się na wizytę

Przeciwwskazania:

 

- stany zapalne oczu, powiek oraz okolicy brwi

- opuchlizna

- zabiegi eksfoliacji w ostatnim tygodniu

- kuracja izotretynoiną

- przerwanie ciągłości naskórka wokół zabiegu oraz rany

- alergia na henne

- chemioterapia

- ciąża

- zmiany nowotworowe lub autoimmunologiczne

Czas zabiegu:

 

1h - 1h15min

Zalecenia po zabiegu:

 

- przez 24h starać się nie moczyć brwi

- unikać demakijażu olejkami wokół brwi 

-basen, sauna, oraz solarium skraca okres trzymania się henny pudrowej na brwiach ,oraz skórze 

Co to jest henna pudrowa brwi?

 

Brow henna czyli inaczej henna pudrowa, to organiczne, naturalne preparaty, które zostały pozyskane z sproszkowanych liści lawsonii bezbronnej. Henna pudrowa wzbogacona jest również o dodatkowe składniki takie takie jak : witamina C, keratyna, ekstrakt z Amli, oraz sproszkowany puder Shikakai w dosłownym znaczeniu "owoc dla włosów".

 

Dzięki wyżej wymienionym składnikom zawdzięczamy hennie pudrowej : wzmocnione mieszki włosowe, regenerację skóry, odżywiony naturalny kolor włosa, oraz spowalniamy siwieniu. Henna pudrowa oprócz odżywienia, działa również stymulująco na porost włosków.

 

Jaka jest różnica pomiędzy zwykła henna a henną pudrową?

Henna pudrowa, jest produktem zarówno naturalnym jak i odżywczym ponieważ posiada w swoim składzie mikropierwiastki cynk, żelazo, miedź, mangan. Oraz witaminy A, D, B, oraz kwasy oleinowy i linolowy. W przeciwieństwie do zwykłej tradycyjnej henny, która w swoim składzie zawiera substancje chemiczne takie jak : amoniak, ołów, nadtlenek wodoru, który z czasem działa osłabiająco, wysuszająco i rozjaśniająco na strukturę i barwnik włosa.

 

Dlaczego taka różnica cen pomiędzy zwykła tradycyjna henna a henną roślinna? Zasadniczą i istotna różnica, jest skład oraz działanie. Przekłada się to na koszt produktów, oraz jakość wykonania i działanie produktów. Ponieważ w tradycyjnej hennie proszkowej zabieg stylizacji brwi zajmuje około 15-20 minut. Kolorystyka jest bardzo uboga co przekłada się na mniejszy wybór w dopasowaniu odpowiedniego koloru do natury klientki. Trwałość zwykłej henny jest dużo krótsza. Natomiast Henna pudrowa znakomicie sprawdzi się zarówno dla słabszych, cienkich włosków, nie osłabiając ich dodatkowo tylko regenerując i odżywiając. Henna pudrowa w naturalny sposób "oblepia" strukturę włosa, więc optycznie pogrubia cienkie włoski, chwytając dodatkowo meszek.

Zabieg henny pudrowej trwa od 1h- 1.5h ponieważ składa się z kilku etapów. Na koszt zabiegu składa się także regulacja brwi woskiem.

 

Dokładne oczyszczenie brwi, oraz skóry wokół brwi. Następnie wykonuje się peeling brwi, aby dokładnie usunąć martwy naskórek, dzięki czemu barwnik nałożony na skórę jest równomierny, bez plam i nieestetycznych suchych skórek. Tak przygotowana skórę myjemy dodatkowo szamponem, oraz płynem odtłuszczającym. Po tak przygotowanych oczyszczonych brwiach możemy przystąpić do geometrii brwi. Rysunek pozwoli obrysować precyzyjnie kształt i skorygować ubytki, oraz asymetrię. Następnie ustalamy odpowiedni kolor, na podstawie naturalnego barwnika włosa, oraz predyspozycji klientki. Konsystencja oraz warstwy koloru przekładają się na ostateczny efekt. Dlatego możemy zrobić bardzo delikatna stylizacje brwi oraz mocniejszą i nadać intensywny kolor. Po zakończeniu stylizacji brwi zostaje nałożony, wmasowany olejek arganowy. Dzięki komponentom które zawiera, oliwka ma działanie odbudowujące oraz regenerujące nawet bardzo uszkodzone brwi. Oliwka arganowa posiada w swoim składzie ekstrakt z papai, która powoduje zamykanie łuski włosa. Co w efekcie przekłada się na utrzymanie znacznie dłużej koloru.

 

Henna Pudrowa

16 stycznia 2022