Kontakt

LivMed Kosmetologia Medyczna

 

Adres:

ul. Ogrodowa 9

63-800 Gostyń

 

Telefon: 795 085 176

Email: sylwia.jagodzik@gmail.com

Umów się na wizytę

Zapomniany sprzęt, a jakże pomocny w ocenie stanu skóry. Biorę właśnie udział w szkoleniu "Wizualna analiza skóry z wykorzystaniem lampy Wooda". Na szkoleniu dowiaduję się m.in. jak rozpoznać stres oksydacyjny na skórze, peroksydację lipidów, pierwsze objawy uszkodzenia błon komórkowych i mitochondriów, starzenie się mitochondriów, utratę integralności skóry, glikację. Słowa trudne, ale dla mnie takie informacje są bardzo istotne w planowaniu pielęgnacji Waszej skóry. Jestem w szoku, że tak zaawansowane przemiany na poziomie komórkowym można zobaczyć gołym okiem.

 

Wracając do lampy Wooda. Kiedy kosmetolog potrafi odczytywać jej kolory fluorescencji można wyczytać jeszcze więcej informacji. Powszechnie wiadomo, że lampa Wooda pokazuje głębokość przebarwień, a co za tym idzie, można przewidzieć tempo efektów zabiegów. Poza tym, w lampie Wooda widać poziom nawilżenia skóry, przetłuszczenia, zaskórniki/wydzielanie gruczołów łojowych, stopień nawodnienia, stan naczyń krwionośnych, gęstość skóry, zakażenia grzybicze i bakteryjne.

 

Ja jestem zachwycona, a już pod koniec marca znów wybieram się do Warszawy właśnie na szkolenie praktyczne z diagnostyki z wykorzystaniem tej lampy :)

 

 

 

Diagnostyka skóry lampą Wooda

22 lutego 2021